Reklama

Piłkarskie emocje w Terespolu. Finał powiatu dla Wisznic

Na boisku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Terespolu rozegrano finał Powiatu Bialskiego w piłce nożnej dziewcząt w ramach Licealiady. Zawody odbyły się 21 kwietnia 2026 roku i zgromadziły cztery drużyny szkół ponadpodstawowych z regionu.

Turniej został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, a rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym – półfinały, mecze o miejsca oraz finał, z czasem gry 2 x 10 minut.

Już pierwsze spotkania dostarczyły kibicom sporo emocji. Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach pokonało Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej 2:1, natomiast Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu zwyciężyło z LO w Międzyrzecu Podlaskim 2:0. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Leśnej Podlaskiej pewnie wygrała 2:0 z zespołem z Międzyrzeca Podlaskiego.

Reklama

Najwięcej emocji przyniósł finał, w którym zmierzyły się zespoły z Wisznic i Terespola. Po zaciętym spotkaniu zwycięstwo 1:0 odniosły zawodniczki z Wisznic, sięgając tym samym po tytuł mistrzyń powiatu.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • I miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach
  • II miejsce – Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu
  • III miejsce – Zespół Szkół CKR w Leśnej Podlaskiej
  • IV miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim

Zwycięska drużyna z Wisznic, prowadzona przez trenera Piotra Osipiuka, oprócz pucharu Starosty Bialskiego wywalczyła również awans do etapu rejonowego. W skład zespołu weszły: Małgorzata Gierej, Gabriela Hordejuk, Daria Jarmołowicz, Amelia Krzyżanowska, Maja Litwin, Nikola Matczuk, Dominika Prokurat oraz Nikola Prokurat.

Reklama

Turniej był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także integracji młodzieży i promocji aktywności fizycznej. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, doceniające ich zaangażowanie i poziom sportowy.

Kolejny etap rozgrywek – finał rejonowy – zaplanowano na 23 kwietnia 2026 roku na boisku IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej.

Organizatorzy z Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego podziękowali dyrekcji oraz nauczycielom wychowania fizycznego Akademickiego LO w Terespolu za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Autor Maila
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości