Reklama

Pirata drogowego zatrzymano w Sławacinku Nowym. 45-latek przekroczył prędkość o 70 km/h

Niedzielny poranek na drodze krajowej nr 2 w Sławacinku Nowym zakończył się wysokim mandatem dla 45-letniego kierowcy KIA. Mężczyzna pędził z prędkością o niemal 70 km/h wyższą niż dozwolona. Jak się okazało, to nie pierwsze tego typu wykroczenie na jego koncie, co skutkowało podwójną karą.

W niedzielny poranek (16 marca) na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Sławacinek Nowy, policjanci z bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki KIA. Powodem interwencji było znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości, wynoszące niemal 70 km/h.

Za kierownicą pojazdu siedział 45-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że mężczyzna dopuścił się tego samego wykroczenia w 2023 roku. Oznacza to, że działał w warunkach recydywy, co wiąże się z surowszymi konsekwencjami.

Reklama

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 4000 zł, a jego konto zasiliło 14 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku ponownego popełnienia wykroczenia z tej samej grupy w ciągu dwóch lat od ostatniego, mandat karny jest dwukrotnie wyższy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/03/2025 11:11
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości