Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli blisko 12,8 tys. paczek nielegalnych papierosów. Przemyty zostały wykryte w Oddziale Celnym w Terespolu. Kontrabanda ukryta była w wagonach pociągów towarowych.
Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Terespolu wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Terespola podczas wspólnych kontroli zapobiegli ostatnio kilku próbom przemytu papierosów bez polskich znaków akcyzy.
- Podczas kontroli pociągów towarowych wjeżdżających z Białorusi zabezpieczyli blisko 12,8 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Szczegółowa rewizja dwóch składów towarowych jadących z Brześcia do Małaszewicz przyniosła efekt w postaci 10 tys. paczek zabezpieczonych papierosów. W obu przypadkach w wagonach typu węglarka pod wierzchnią warstwą towaru ukrytych było po 5 tys. paczek - informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.
Z kolei w wyniku kontroli czterech innych składów towarowych funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2,8 tys. paczek. Papierosy ukryte były w ramach wagonów i platform. Nikt z przesłuchiwanych pracowników obsługi pociągów nie przyznał się do próby przemytu. We wszystkich sprawach wszczęto postępowania karne skarbowe.
Wartość rynkowa przechwyconych papierosów to ponad 210 tys. zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze