Reklama

"Lewy" towar namierzony

Zarzut przechowywania nielegalnych wyborów akcyzowych usłyszał 41-latek z Zalesia. W swoim domu miał kilkaset paczek papierosów.



Wczoraj (20 marca) policjanci we współpracy z celnikami przeszukiwali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do mieszkańca Zalesia. W jednym z nich znaleźli ponad 700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.



Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych. 41-latek tłumaczył, że papierosy przywoził z Białorusi na własne potrzeby. Posiadacz „trefnego” towaru skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.



Policjanci zajęli od niego 7,2 tys. zł na poczet przyszłych kar. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku prawie 16,5 tys. zł.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości