Już 3 czerwca 2026 roku o godzinie 9:00 przy Stadionie Miejskim w Białej Podlaskiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowo-integracyjne „Sebring Ride – Kręcimy dla Integracji”, organizowane przez Stowarzyszenie „Wspólny Świat”.
Celem inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej osób z niepełnosprawnościami, integracja społeczna oraz budowanie świadomości, że sport i wspólne działanie nie znają żadnych barier. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma być przede wszystkim przestrzenią otwartości, współpracy i wspólnego przeżywania sportowych emocji.
– Chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, sportowym i rekreacyjnym. Rower staje się symbolem wolności, radości i integracji – podkreślają organizatorzy wydarzenia.
Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Do dyspozycji zostaną oddane tandemy, dzięki którym rodzice, opiekunowie i terapeuci będą mogli wspólnie jeździć ze swoimi podopiecznymi. Przygotowano również rowery oraz rikszę. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, medal oraz dyplom.
Nie zabraknie także zdrowych przekąsek, bezpiecznego miasteczka rowerowego oraz licznych okazji do wspólnej integracji i spędzenia czasu w atmosferze pozytywnej energii.
Organizatorzy zachęcają mieszkańców regionu, rodziny, opiekunów oraz wszystkie osoby zainteresowane ideą integracji poprzez sport do udziału w wydarzeniu oraz udostępniania informacji o inicjatywie.
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Zapisy na wydarzenie prowadzone są za pośrednictwem platformy DO:ST:AR:TU. Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia „Wspólny Świat”.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze