Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście. Starsza kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami ciała.
W sobotę (15 stycznia) około godziny 16.20 na ulicy Wojska Polskiego w Terespolu doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pierwszeństwa nie udzielił kierującym oplem 42-letni mieszkaniec Terespola. Potrącona została 77- letnią mieszkanka miasta. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
- W chwili zdarzenia uczestnicy byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Niestety jest to kolejne zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Musimy pamiętać, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.- informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji
Policja apeluje o większą rozwagę kierowców, szczególnie gdy drogi są oblodzone i hamowanie trzeba rozpocząć dużo wcześniej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A już myślałem , że znowu jakiś 65 letni dziadzio niedowidzący i głuchy zamiast jeździć wózkiem inwalidzkim wziął się za kierowanie autem . Ale jak widzę nawet 42 latek nie dowidzi lub jest tak ograniczony , że nie wie co oznacza znak przejścia dla pieszych i kto ma w takiej sytuacji pierwszeństwo .
Zabrać prawo jazdy jak nie wie co to jest przejście dla pieszych . Strach chodzić po mieście jak ludzi na przejściach rozjeżdżają . Takiemu to strach taczkę dać prowadzać a co dopiero mówić samochód.
Kwestia czasu jak sam kogoś rozjedziesz pisząc sms-y...
To ja napisałem Dżudżo . Teraz zbieram kiepy pod Biedronką i proszę o 2 złote na piwo . Teraz to młodzi nie umieją jeździć .
Nie potrafią jeździć , zabrać prawo jazdy .
Tak jeździ nasze wspaniałe wojsko, poszkodowana zastała potrącona przez samochód wojskowy.
Policja apeluje o większą rozwagę kierowców, a może mimo tego że piesi mają pierwszeństwo na przejściu to niech policja też apeluje do pieszych aby przed wejściem rozważnie spojrzeli w lewo i w prawo czy nie wchodzą w kolizję z jadącym autem. Czy w danej chwili kierowca widzi i reaguje na wchodzącego na przejście? Z moich obserwacji pieszych wynika, że wielu nadużywa tego prawa i pakuje się wprost pod jadący samochód nie dając możliwości na bezpieczne zatrzymanie się pojazdu!
Coś w tym stylu właśnie się zdarzyło, piesza wyszła z za stojących zasochodow wprost pod koła, cieszę się, że jechałem w tedy około 30km/h.
A czemu nikt nie napisze, że przejścia dla pieszych w Terespolu są żałośnie oznakowane, dojeżdżając do nich wieczorem nic nie widać. Dodać jeszcze należy pieszych przechodzących w ciemnych ubraniach bez odblasków tragedia gotowa. Najbardziej niebezpieczne przejścia to te w okolicach biedronki i stokrotki, jak jest półmrok nic nie widać. Problem należało by zgłosić do urzędu miasta, a tak naprawdę czy wasi radni tego nie widzą ???.
A już myślałem , że znowu jakiś 65 letni dziadzio niedowidzący i głuchy zamiast jeździć wózkiem inwalidzkim wziął się za kierowanie autem . Ale jak widzę nawet 42 latek nie dowidzi lub jest tak ograniczony , że nie wie co oznacza znak przejścia dla pieszych i kto ma w takiej sytuacji pierwszeństwo .
Zabrać prawo jazdy jak nie wie co to jest przejście dla pieszych . Strach chodzić po mieście jak ludzi na przejściach rozjeżdżają . Takiemu to strach taczkę dać prowadzać a co dopiero mówić samochód.
Kwestia czasu jak sam kogoś rozjedziesz pisząc sms-y...