Reklama

Atak na 74-latka w Białej Podlaskiej: Zatrzymano podejrzanych. Grozi im do 15 lat więzienia

Do tymczasowego aresztu trafiło 3 mężczyzn i kobieta podejrzani o dokonanie rozboju na 74-latku. Sprawcy przyszli do jego domu, pobili i skopali po całym ciele. Łupem napastników padła gotówka, dokumenty oraz inne wartościowe przedmioty na kwotę ponad 9 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Białej Podlaskiej.

- Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcy podając się za "policję" podstępem weszli do jednego z domów i zaatakowali mieszkającego tam 74-latka. Napastnicy bili i kopali go po twarzy i całym ciele żądając pieniędzy. Wychodząc z domu zabrali ze sobą m.in. portfel z gotówką, dokumenty, karty płatnicze i telefony na łączną kwotę ponad 9 tys. zł. Pokrzywdzony 74-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala - podkreśla nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Reklama

Policjanci natychmiast rozpoczęli swoje działania. Do sprawy zatrzymali 3 mężczyzn wieku 32, 41 i 44 lat oraz 38-letnią kobietę Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego mienia i gotówki.

Podejrzani usłyszeli zarzuty. Dwaj mężczyźni w wieku 41 i 44-lat odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Wo wtorek bialski sąd zastosował wobec całej czwórki najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Reklama

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefan - niezalogowany 2024-04-11 17:32:51

    Do kamieniołomu do roboty!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kazik - niezalogowany 2024-04-13 22:28:14

    To chybab baska z sadowej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości