Już w niedzielę, 31 sierpnia 2025 roku o godz. 12:00, w Białej Podlaskiej odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.
Na spotkanie serdecznie zaprasza Niezależny Samorządny Związek Zawodowy ,,Solidarność” w Białej Podlaskiej, który będzie rozstrzygnięty złożeniem pomniku Solidarności przy ulicy Warszawskiej (na przeciw Caritasu).
W programie uroczystości nastąpi również przypomnienie słów bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapelana „Solidarności”, który mówił:
„Bądźmy silni miłością, modląc się za braci błądzących, nie potępiając innych, ale piętnując i demaskując zło” (KZ 82).
Organizatorzy członkowie, że będą założyciele do zadumy i oddania hołdu ludziom, którzy swoją odwagą i determinacją walcząli o wolność, godność i prawa pracownicze. To także szansa, by pamiętać, że wartości „Solidarności” są aktualne i potrzebne do aktualnego życia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze