Biblioteka w Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu nie tylko zmieniła swoje miejsce, ale również przeszła metamorfozę. Pojawiły się w niej nowości wydawnicze.
Szkolna biblioteka przeszła metamorfozę. Dzięki przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa placówka otrzymała 14 400 złotych dofinansowania. Środki zostały przeznaczone na zakup nowych mebli oraz książek.
W nowym pomieszczeniu biblioteki pojawiły się trzy niskie regały dla dzieci, dwie szafy, cztery regały metalowe, dwa regały dwustronne oraz nowe biurko.
Księgozbiór wzbogacił się o 507 nowych książek. 288 z nich to lektury, a pozostałe to dziecięca i młodzieżowa literatura piękna. W nowościach czytelniczych znajdują się także książki naukowe.
- Wybierając książki do zakupu, kierowaliśmy się potrzebą nabycia pozycji, które są polecane dla młodych czytelników, nagradzane za podjętą tematykę oraz poszukiwane przez naszych uczniów. Zakupione lektury to pozycje nowo wprowadzone do kanonu lektur szkolnych oraz nowe wydania znanych książek. Zwiększyliśmy też ilość poszczególnych tytułów, co wpłynie pozytywnie na dostępność potrzebnych lektur. - informuje placówka.
fot. ZPO w Piszczacu (fb)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze