Wczesnym piątkowym rankiem, 25 kwietnia, o godzinie 5:05, służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze w miejscowości Mokre. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastałi rozwinięty pożar rębaka do drewna. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej (JOP), ogień został opanowany i ugaszony.
Jak poinformował kapitan Marek Waszczuk, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, działania JOP polegały na ugaszeniu płonącej maszyny przy użyciu dwóch prądów piany gaśniczej ciężkiej. Po ugaszeniu pożaru, strażacy dokładnie sprawdzili temperaturę rębaka za pomocą kamery termowizyjnej, która wskazała 60 stopni Celsjusza.
W akcji gaśniczej brały udział łącznie trzy zastępy straży pożarnej: jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) oraz dwa z Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Po zakończeniu działań gaśniczych na miejscu pracowała policja, która prowadziła czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przyczyn pożaru. Po zakończeniu ich pracy, działania straży pożarnej zostały zakończone.
Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na inne obiekty i ograniczyć straty materialne. Przyczyny pożaru rębaka do drewna pozostają na razie nieustalone i są przedmiotem dalszego dochodzenia.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Podpalenie?
Podpalenie?