Żołnierze bialskiego batalionu zmechanizowanego 1. Warszawskiej Brygady Pancernej na kilka dni przed Dniem Zmarłych uprzątnęli miejsca pamięci oraz pochówków bohaterów w Białej Podlaskiej.
Żołnierze z „syrenką” * na ramieniu zaopiekowali się mogiłami poległych bohaterów. Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych oraz Święta Zmarłych mundurowi z Białej Podlaskiej uprzątnęli teren wokół pomnika 34. Pułku Piechoty oraz groby poległych bohaterów wojennych.
Obelisk przy ulicy Warszawskiej jest szczególnym miejscem dla służących w lokalnym batalionie, który hołduje tradycjom 34. Oddziałowi Piechoty Wojska II RP. Na cmentarzu przy ulicy Janowskiej żołnierze odwiedzili i uprzątnęli miejsca spoczynku piechurów walczących w szeregach 34. Pułku poległych w bitwie pod Kobylanami w 1919 roku. Zaopiekowali się także kwaterami żołnierzy, którzy oddali swoje życie w walkach z 1920 roku oraz bohaterów pomordowanych w czasie II wojny światowej.
Batalion zmechanizowany 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Białej Podlaskiej zapowiadają kolejne, podobne akcje i zachęcając lokalną społeczność do dbania o miejsca pamięci uświęconych krwią polskich żołnierzy i bohaterów historii.
*naszywka rozpoznawcza 1. Warszawskiej Brygady Pancernej
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Super
Super