Kilkanaście ton żywności, artykułów sanitarnych, leków i innych najpotrzebniejszych rzeczy trafi z powiatu bialskiego do rejonu samborskiego w Ukrainie. Konwój w nocy wyruszy do sąsiedniego kraju.
W ciągu kilka dni tego dokonali mieszkańcy powiatu i miasta Biała Podlaska.
- W ciągu zaledwie kilku dni mamy dwa samochody załadowane po brzegi artykułami dla naszych Przyjaciół z Ukrainy. Mobilizacja była tak wielka, że musieliśmy zwiększyć liczbę samochodów, które dziś w nocy pod czujnym okiem Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka wyruszą na granicę z Ukrainą w celu przekazania darów ze zbiórki naszym Przyjaciołom z rejonu samborskiego - informuje Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.
Do akcji przyłączyły się: Miasto Biała Podlaska, Gminy: Biała Podlaska, Rokitno, Sławatycze, Zalesie i Drelów; OSP: Stołpno, Dołha, Sławacinek Stary, Zalesie, Sosnówka; Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej, Koło Łowieckie nr 79 Wola oraz Firma Kasacja Pojazdów Filipiuk Międzyrzec Podlaski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ukraińcom to dają....... za darmo........ a 500 +......... to nie chcą podnieść . Powinno być zamiast 500+ to 1000+ . Mam troje dzieci i jakby było 1000+ to bym miała za darmo 3000 zł za nic nie robienie miałabym 3000 zł . Bym tylko kawe piła i ziarnka łuskała . Zamiast dawać Ukraińcom za darmo to by 500+ podnieśli do 1000 + . Wtedy bym się zwolniła z pracy niech sobie polscy prywaciarze , przedsiębiorcy pracują sami za 3000 zł netto . Niech sami tyrają za te grosze . Państwo powinno dawać 3000 zł za troje dzieci za darmo a Ukraińcom w paczkach to kamienie powinni wysłać . A nam Polakom dać za darmo żywność i podwyższyć 500 +
Mariola, wstyd mi za Ciebie i Twoje poglądy
Zgadzam się Mariolka z Tobą. 500 + to są grosze. Powinno być minimum 1500+ na każde dziecko. Ponadto zamiast słać ukraincom to powinni kredyty frankowiczom umozyc i niech państwo spłaca za nas te kredyty a nie Ukraincom ślą. Nam matkom powinni dać 1500 + na każde dziecko i umozyc kredyty we frankach.
Tak. Dla nas Polaków powinni dawać a nie Ukraincom. W Polsce pensje małe tyle co kot napłakał. Tak zamiast 500+ powinno państwo dawać 1000+. Mamy z mężem 2 dzieci. Gdyby państwo dawało 1000 + Na każde dziecko...... to byśmy dorobili jeszcze 2 dzieci i mielibyśmy razem 4 i bralibyśmy 4000 zł na same dzieci.... I po co pracować wtedy?
Stała się Rzeczpospolita Ukraińska , polacy muszą sobie szukać nowego miejsca na ziemi. Nowy ład wchodzi w życie. Może Władimir Putin uwolni polske spod reżimu?
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze, a jednak udostępniając możliwość komentowania godzicie się na komentarze takie jak pani Marioli. Chyba macie jakieś możliwości moderowania? Czy chodzi tylko o to żeby puścić artykuł w eter i im więcej komentarzy i klików tym lepiej? Postawcie proszę choć odrobinę na jakość i Waszą reputację.
Pomagać ludziom, szczytna cecha, ale pan starosta z pan "uśmiechnięty" to mogli już nie robić na tym sobie reklamy i pozować do zdjęć. Trochę to słabe.
Pan Starosta do Sambora i zdjęcia.Pan Wójt z przewodniczącym rady gminy też do Sambora i zdjęcia .Zwykli ludzie dają co mogą bez zdjęć . Czyżby początek kampanii?
Ukraińcom to dają....... za darmo........ a 500 +......... to nie chcą podnieść . Powinno być zamiast 500+ to 1000+ . Mam troje dzieci i jakby było 1000+ to bym miała za darmo 3000 zł za nic nie robienie miałabym 3000 zł . Bym tylko kawe piła i ziarnka łuskała . Zamiast dawać Ukraińcom za darmo to by 500+ podnieśli do 1000 + . Wtedy bym się zwolniła z pracy niech sobie polscy prywaciarze , przedsiębiorcy pracują sami za 3000 zł netto . Niech sami tyrają za te grosze . Państwo powinno dawać 3000 zł za troje dzieci za darmo a Ukraińcom w paczkach to kamienie powinni wysłać . A nam Polakom dać za darmo żywność i podwyższyć 500 +
Mariola, wstyd mi za Ciebie i Twoje poglądy
Zgadzam się Mariolka z Tobą. 500 + to są grosze. Powinno być minimum 1500+ na każde dziecko. Ponadto zamiast słać ukraincom to powinni kredyty frankowiczom umozyc i niech państwo spłaca za nas te kredyty a nie Ukraincom ślą. Nam matkom powinni dać 1500 + na każde dziecko i umozyc kredyty we frankach.