To już praktycznie przesądzone. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że jeszcze w tym tygodniu udostępni kierowcom blisko 30 kilometrów autostrady A2. Informacja pojawiła się dziś w mediach społecznościowych GDDKiA.
- W tym tygodniu udostępnimy do ruchu blisko 30 km autostrady A2 [...] Taki plan mamy na najbliższe dni. Zapowiada się ciekawie- przekazała GDDKiA.
To oznacza, że jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnych wyjazdów kierowcy mogą zyskać nowy, długo wyczekiwany odcinek trasy, który znacząco usprawni podróżowanie między Siedlcami a Białą Podlaską.
Przypomnijmy, że pod koniec grudnia 2025 roku do ruchu oddano pierwszy, 10-kilometrowy fragment autostrady A2 od węzła Siedlce Południe do węzła Siedlce Wschód. Następnie kierowcy otrzymali do dyspozycji kolejne blisko 27 kilometrów pomiędzy węzłami Łukowisko i Biała Podlaska.
Dostęp do tego odcinka zapewniają węzły Łukowisko, na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 19, oraz Biała Podlaska, na przecięciu z drogą wojewódzką nr 811.
Zgodnie z zapowiedziami, do końca czerwca kierowcy mieli otrzymać do dyspozycji cały, liczący około 65 kilometrów odcinek autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Dzięki temu mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic znacznie szybciej i wygodniej mogliby dojechać do Warszawy oraz pozostałych regionów kraju, zyskując bezpośrednie połączenie z europejską siecią dróg szybkiego ruchu.
Budowa czterech odcinków autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską to inwestycja o wartości blisko 3 miliardów złotych. Projekt został dofinansowany kwotą ponad 1,3 miliarda złotych ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021–2027.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Nareszcie ! Tylko do A2, będzie ciężki dojazd ! Droga na Janów jest nie przystosowana, do korzystania z autostrady ! Nie wiem kto tym powinien się zająć, ale to jest jedyny wjazd i niestety będą korki co za tym idzie i przestoje ....
Do końca tygodnia to znaczy kiedy ? Bo znając GDDiA to znów ktoś postanowił się wypromować , bo dają to już od paru lat
Nareszcie ! Tylko do A2, będzie ciężki dojazd ! Droga na Janów jest nie przystosowana, do korzystania z autostrady ! Nie wiem kto tym powinien się zająć, ale to jest jedyny wjazd i niestety będą korki co za tym idzie i przestoje ....
Do końca tygodnia to znaczy kiedy ? Bo znając GDDiA to znów ktoś postanowił się wypromować , bo dają to już od paru lat