Reklama

Polubicze w finale ogólnopolskiej rywalizacji! Szkoła z gminy Wisznice walczy o 10 tys. zł- wszystko zależy od głosów internautów

Szkoła Podstawowa im. Józefa Kossowskiego w Polubiczach znalazła się w ścisłym finale ogólnopolskiego konkursu Fundacji PGE „Spotkania ze sztuką”. Placówka jest jedną z pięciu szkół w Polsce, które powalczą o nagrody finansowe- a o zwycięstwie zdecydują polubienia w mediach społecznościowych.

To ogromny sukces lokalnej społeczności szkolnej, który jest kontynuacją wcześniejszych osiągnięć uczniów.

W lutym informowaliśmy o sukcesie Martyny Olszewskiej, uczennicy klasy V, której praca pt. „Barki na plaży w Saintes-Maries-de-la-Mer” została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Jej osiągnięcie stało się impulsem do kolejnego etapu nagrody- wyjazdu całej grupy uczniów klas IV–VII do Muzeum Narodowego w Warszawie.

15 kwietnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych „Muzealne przeboje”. Wyjazd został w całości sfinansowany przez Fundację PGE, która pokryła koszty transportu, biletów oraz zapewniła upominki dla laureatki i opiekunów.

Reklama

Dziś ta historia ma swój dalszy ciąg- szkoła z Polubicz znalazła się w wielkim finale konkursowej rywalizacji filmowej. Spośród wszystkich zgłoszeń Fundacja PGE wyłoniła pięć szkół, które zdobyły największą liczbę polubień pod relacjami z wycieczek, spełniając jednocześnie wymogi regulaminowe. W tym roku dodatkowym kryterium była także liczba uczniów w danej placówce.

Teraz rozpoczyna się decydująca walka o podium:

  • I miejsce- 10 000 zł,
  • II miejsce- 7 500 zł,
  • III miejsce- 5 000 zł.

Łączna pula nagród wynosi 22 500 zł.

Organizatorzy podkreślają, że to właśnie internauci zdecydują o wynikach. Każde polubienie pod filmem finałowym może przesądzić o końcowym sukcesie szkoły. Głosowanie trwa do 25 czerwca do godz. 23:59.

Reklama

Filmy finałowe zostały opublikowane na profilu Fundacji PGE. Szkoła apeluje o wsparcie- udostępnienia, reakcje i zaangażowanie w sieci.

Link do filmu

Konkurs „Spotkania ze sztuką” Fundacji PGE skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości Vincenta van Gogha, jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów w historii malarstwa.

W poprzednich latach konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem- tylko w jednej z edycji zgłoszono ponad 2600 prac z całej Polski, a jury nagrodziło 150 młodych twórców.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2026 10:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości