Dwie ważne inwestycje zostaną zrealizowane przy Żłobku Miejskim w Międzyrzecu Podlaskim. Miasto pozyskało blisko 356 tys. zł z rządowych programów, dzięki którym najmłodsi mieszkańcy zyskają nowoczesny plac zabaw oraz specjalistyczną salę sensoryczną wspierającą ich rozwój.
Największe wsparcie finansowe- 275 932,86 zł- samorząd otrzymał z Funduszu Pracy w ramach programu „Aktywne Place Zabaw” 2026. Środki zostaną przeznaczone na kompleksową przebudowę placu zabaw przy żłobku przy ul. Przedszkolnej.
W miejscu dotychczasowej infrastruktury powstanie nowoczesna przestrzeń rekreacyjna dostosowana do potrzeb najmłodszych dzieci. Zaplanowano montaż nowych huśtawek, kuchni błotnej oraz zestawów zabawowych stylizowanych na ambulans, ciężarówkę i wóz strażacki. Pojawi się także rozbudowany zestaw z wieżami, zjeżdżalniami, mostem linowym i elementami wspinaczkowymi.
Nowy plac zostanie podzielony na cztery strefy aktywności: wspólnego czytania, zabaw ruchowych, zabaw z wodą i piaskiem oraz odgrywania ról. Nie zabraknie również elementów edukacyjnych i sensorycznych, które mają wspierać rozwój dzieci poprzez zabawę.
To jednak nie jedyne środki pozyskane przez miasto na potrzeby żłobka. Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Paweł Łysańczuk poinformował także o otrzymaniu 80 tys. zł dofinansowania w ramach programu „Aktywny Żłobek – sale sensoryczne”.
- O jakości samorządu świadczą nie tylko duże inwestycje infrastrukturalne, ale też troska o rozwój najmłodszych dzieci – podkreśla burmistrz. Jak zaznacza, pierwsze lata życia mają kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka, dlatego inwestowanie w odpowiednie warunki opieki i edukacji jest jednym z priorytetów miasta.
Dzięki pozyskanym środkom jedna z sal żłobka zostanie wyposażona w specjalistyczny sprzęt do integracji sensorycznej. Wśród planowanych elementów znajdą się m.in. basen z piłeczkami, tunele, kokony, pufy relaksacyjne oraz ścieżki sensoryczne. Wyposażenie ma wspierać rozwój zmysłów, koordynacji ruchowej i równowagi najmłodszych dzieci.
W przypadku tego zadania wkład własny miasta wyniesie niespełna 9 tys. zł. Jak podkreśla burmistrz, pokazuje to znaczenie skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację projektów poprawiających jakość życia mieszkańców.
Prace przy przebudowie placu zabaw mają rozpocząć się w lipcu i zakończyć w listopadzie. Po ich zakończeniu Żłobek Miejski przy ul. Przedszkolnej zyska nową infrastrukturę, która ma służyć rozwojowi, aktywności i bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców miasta.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze