Reklama

PILNE! Jutro otwarcie autostrady A2. Wiadomo, od której godziny kierowcy pojadą nowym odcinkiem

To już oficjalna informacja. W piątek kierowcy pojadą ostatnim brakującym odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Białą Podlaską.

- Potwierdzam, że jutro otworzymy ostatni odcinek A2 między Warszawą a Białą Podlaską. Kierowcy wjadą na odcinek między węzłami Siedlce Wschód i Łukowisko. Briefing rozpocznie się jutro o godz. 7.30 w pobliżu węzła Łukowisko- przekazał rzecznik prasowy GDDKiA Szymon Piechowiak.

Oznacza to, że już od piątkowego poranka kierowcy będą mogli korzystać z nowego fragmentu autostrady, który połączy dotychczas oddane do ruchu odcinki i umożliwi przejazd autostradą A2 od Siedlec aż do Białej Podlaskiej.

Zapowiedzi stały się faktem

Już 22 czerwca informowaliśmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje udostępnienie nowego odcinka jeszcze przed końcem czerwca. Wszystko wskazywało na to, że kierowcy otrzymają długo wyczekiwaną trasę jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnych wyjazdów.

Reklama

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia 2025 roku oddano do ruchu pierwszy, około 10-kilometrowy fragment autostrady A2 od węzła Siedlce Południe do węzła Siedlce Wschód. Następnie kierowcy zyskali kolejne blisko 27 kilometrów trasy pomiędzy węzłami Łukowisko i Biała Podlaska.

Dostęp do tego odcinka zapewniają węzeł Łukowisko na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 19 oraz węzeł Biała Podlaska na przecięciu z drogą wojewódzką nr 811.

Szybszy dojazd do Warszawy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami GDDKiA, do końca czerwca kierowcy mieli otrzymać do dyspozycji cały, liczący około 65 kilometrów odcinek autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Jutrzejsze otwarcie oznacza realizację tego celu.

Reklama

Dla mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic to znaczące ułatwienie. Dzięki ukończeniu trasy podróż do Warszawy stanie się szybsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza. Region zyska także pełniejsze połączenie z krajową i europejską siecią dróg szybkiego ruchu.

Inwestycja za blisko 3 miliardy złotych

Budowa czterech odcinków autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską kosztowała blisko 3 miliardy złotych. Inwestycja została dofinansowana kwotą ponad 1,3 miliarda złotych ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021–2027.

Reklama

Otwarcie ostatniego brakującego fragmentu oznacza zakończenie kolejnego etapu rozbudowy autostrady A2 na wschód od Warszawy i długo wyczekiwane domknięcie połączenia między Siedlcami a Białą Podlaską.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2026 14:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości